KAPADOKYA YURUYUS TURU

TUR PROGRAMI
1. Gün :
Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durağımız Güvercinlik Vadisi ve Esentepe Panoramasıdır. Sizlere Kapadokya'nın nasıl oluştuğunu anlatabileceğimiz ve sizlerinde bunu en güzel görebileceğiniz noktalardır. Bir sonraki durağımız Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Göreme Acık Hava Müzesi olacaktır. Oldukça iyi korunabilmiş fresko'lara sahip kaya kiliseleri ve şapelleri, günümüze kadar çeşitli restorasyonlarla ulaşabilmiştir. Kısa bir offroad gezisi ile bir sonraki durağımız Çavuşin köyü olacaktır. Eski köydeki kısa bir turumuzun ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası ilk durağımız Paşabağı peri bacaları olacaktır. Sonra sırasıyla Derbent vadisi ve Ürgüp Şarap Mahzeni ziyaretimizde yudumlayacağımız ödüllü Kapadokya şarapları ile günün yorgunluğunu geride bırakarak otele döneceğiz. Akşam yemeği otelde alınacaktır. 
2. Gün :
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kapadokya'nın en görkemli ve en ilginç yeraltı kenti olan Derinkuyu'yu gezerek başlıyoruz günümüze. Bu gezinin ardından turistlerden uzak ama bir o kadarda güzel olan Soğanlı deresi ikinci durağımız olacaktır. Kısa ve kolay bir yürüyüş yaparak daha yakından tanıma fırsatını bulduğumuz bu şirin köyde bir de öğle yemeği molamız olacaktır. Yemek sonrası dönüş güzergahımızda Şahin Efendi köyündeki yeni kazı alanı olan Sebesos'a bir göz atıktan sonra, mübadele yıllarında yaklaşık köyün 4/3'ü boşaltılan ve yerlerine Selanik'ten gelenlerin yerleştirildiği eski Rum köyü olan Sinasos'u ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız yine offroad'u kullanarak ulaşacağımız Ortahisar kasabası olacaktır. Kapadokya'nın el sanatları konusunda da meşhurluğunu tanıdıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır. 
3. Gün :
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından uzun bir yolculuk sonunda Ihlara kasabasına ulaşırız. Aynı zamanda Kanyonun başlangıç noktasını da oluşturan bu yerden ineceğimiz Ihlara kanyonu bizi Melendiz çayı boyunca sıralanmış kavak ve söğüt ağaçlarının eşliğinde muhteşem bir yürüyüş imkanı sunar. Yol boyu ziyaret edeceğimiz kaya kiliseleri bizi bu atmosferde başka dünyalara taşıyacaktır. Erezyonik bir bölge olması itibariyle kurak bir görüntü sunan Kapadokya, bu kanyondaki çayın oluşturduğu yeşil alanlarla bize diğer yüzünü gösterir. Tam kanyonun ortasında bulunan bir kır lokantasında öğle yemeği molamız olacaktır. Yemekten sonra dönüş için devam eden yolculuğumuz esnasında sırasıyla Selime köyünde ve Ağzıkarahan'da yapacağımız ziyaretlerle Uçhisar'a ulaşacağız. Burada bulunan Kale bizim eşsiz Kapadokya manzarasına son bir kez daha bakmamızı sağlayacak ve kale dibindeki cafe'de yudumlayacağımız çayımızla yorgunluğumuzu atıp otele döneceğiz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.